OBITELJSKI DAN

Autor: Đora Đorđević, 28. 5. 2019.

Dana 22. svibnja 2019. godine u našoj školi obilježili smo

Dana 22. svibnja 2019. godine u našoj školi obilježili smo "OBITELJSKI DAN".

Nakon velikog odmora, učiteljice razredne nastave održale su završne roditeljske sastanke.

Učiteljica Lidija Medved je sa vrijednim mamama odradila i radionicu - izrada kostima za Cvjetni korzo "Orahovačko proljeće".

Nakon sastanaka mladi školski volonteri Mislav Juršik, Ivona Pipek, Kristijan i Marija Škrnički roditeljima su prezentirali pokazne vježbe pružanja prve pomoći kod možebitnih ozljeda djece i starijih: besvjesno stanje, krvarenje iz nosa, posjekotine, oguljotine.

Nakon toga, vjeroučitelj Đora Đorđević je roditeljima prezentirao upotrebu i primjenu digitalne tehnologije u nastavi. Roditelji su odigrali kviz putem kahoot-a na temu OBITELJ te su sami isprobali vještinu same igre. Roditelji su bili oduševljeni samim alatom. Najspretniji roditelji bili su nagrađeni "slatkim poklonom" koje je pripremila ravnateljice škole.

"Šećer na kraju" druženja bio je nogomet i graničari. Očevi su igrali nogomet protiv svoji sinova, a utakmica je završila miroljubivo bez pobjednika. Mame su u  igri "izbijača" nadmoćno pobjedile svoje curke.

Na samom kraju, kiša je, nažalost,  prekinula druženje te se zadnja igra mame protiv tata nije mogla odigrati. Ostaje nam se nadati da će nas sljedeće godine vrijeme bolje poslužiti!