Jagode i sir - neobičan par koji se odlično slaže:)

Autor: Kristina Pintarić, 5. 6. 2019.

Već godinama u našoj školi traje projekt Školska shema (voće, povrće i mlijeko). Zahvaljujući ovom projektu svakoga četvrtka u našu školu stižu jabuke kojima se učenici uvijek obraduju. Također, svake godine nas posjete gospođe iz Poljoprivredne savjetodavne služe iz Slatine te nam održe prigodno predavanje o voću i povrću.

Ove godine posjetile su nas djelatnioce Hrvatske savjetodavne službe Tihana Bišćan i Ivana Češek. Učenici su im se jako obradovali jer ove su nam godine  donijele jagode i sir sa naših lokalnih domaćih OPG – ova. Cilj je ovih pratećih mjera u sklopu projekta Školske sheme da učenici nauče zdravo se hraniti, da biraju zdrave i kvalitetne domaće namirnice i proizvode te da se upoznaju s radom lokalnih proizvođača.

Organizirana je kušaonica jagoda i sira te su učenici probavali dvije različite sorte jagoda (Alba i Joly) te čak četiri različite vrste sira (kuhani, kuhani sa vlascem, kuhani sa koprom i dimljeni sir).

Naše predavačice su učenicima pojasnile način dobivanja sireva te na što treba obratiti pažnju prilikom kušanja. Učenici su kušali te nakon toga i ocijenili sve ono što su kušali.

Prema ocjenama koje su naši učenici dali, moglo bi se zaključiti kako su im se jako svidjele i jagode i sirevi. Petice su padale na sve strane!

Našim gošćama se zahvaljujemo te ih pozivamo da nam češće dođu u posjetu i organiziraju ovakve zanimljive i ukusne kušaonice!

Izvor: Kristina Pintarić, učiteljica 3.r. (tekst i foto)