European Day of Languages

Autor: Nadin Cuca, 26. 9. 2019.

Nema dugo kako je počela školska godina, a rujan se već bliži svome kraju. I ovaj puta maleni Miljevčani odlučili su ga ispratiti na zanimljiv način na Dan europskih jezika koji se obilježava u Europi svake godine 26.rujna.

Učenici skupine eT Bees izrađivali su šarene leptiriće kako bi nam rujan s lakoćom odlepršao.

Zatim su zajedno s učenicima koji su uključeni u skupinu CvrčEKO na leptiriće upisivali nove, strane, zanimljive riječi kojima su osvijestili postojanje mnogih drugih jezika u Europi.

Do novih riječi dolazili su preko digitalnih i papirnatih rječnika, radili su u skupinama i individualno i bili su jako zainteresirani provodeći ovu aktivnost.

Kad su leptirići bili obogaćeni riječima, ukrasili smo naš razredni pano, koji je sada puno veseliji, razigraniji i „pametniji“ za mnoštvo novih riječi.

Izvor: Tekst: Nadin Cuca, fotografije: Marina Kordi i Nadin Cuca