Kako postati izvrstan pjevač

Autor: Kristina Pintarić, 16. 11. 2019.

Pjevački studio Mozartine  u organizaciji Glazbenog centra Papandopuline  u našoj školi održao glazbeni seminar za djecu!

Rano je jutro, ali pjesma se čuje iz naše škole.

Učenici matične škole su radosno  sudjelovali na   današnjoj glazbenoj radionici koju je vodila  Martina  Divjak, dirigentica iz  pjevačkog studija Mozartine iz Zagreba.

Nakon niza održanih seminara diljem Hrvatske Pjevački studio Mozartine došao je i u našu školu. Osnovna ideja ovog programa je da se usmjeri djecu i mlade da bi kroz poučne igre naučili kako koristiti glas, postavljati ton, kako pravilno disati za vrijeme pjevanja, što je to  dijafragma i zašto nam je važna, do sve sitnijih glazbenih tajni koje će pomoći našim učenicima naučiti "Kako postati izvrstan pjevač".

Vesela atmosfera, pravilne vježbe, ponavljanje napjeva i dobre uši koje znaju slušati dale su ogroman rezultat!

Veliku ulogu u seminaru ima stručna voditeljica koja je obradila konkretan napjev i usmjeravala pjevače da glazbena točka bude i izvedena i uspješna.

A što učenici misle o ovom seminaru - pročitajte u nastavku…

Meni se svidjelo kad smo vježbali pjevanje iz dijafragme i svidjele su mi se pjesmice. Glazbena radionica je bila baš zanimljiva.

Matea Karl

Meni je bilo jako lijepo. Bilo mi je zanimljivo kad smo stali ispred svih razreda i pjevali. To mi je bilo baš zabavno.

Carmen Bokorni

Bilo mi je lijepo. Puno toga je bilo zanimljivo, ali najviše mi se svidjelo kada smo učili kako imati ljepši glas dok pjevamo.

Marko Skovračin

Na radionici je bilo puno djece i svi smo učili pjevati. Bilo je jako zanimljivo.

Leon Mandić

Bilo nam je zabavno. Puno smo pjevali. Bilo mi je jako lijepo. Zabavljali smo se, pjevali, šalili.

Ana Marija Gorički

Izvor: Marija Peček (tekst); Kristina Pintarić (foto)