Održana radionica za učenike predmetne nastave o vršnjačkom nasilju

Autor: Ruža Živković, 19. 2. 2020.

U srijedu 19. veljače 2020. godine profesor Siniša Brlas, psiholog u Djelatnosti za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti sa zaštitom mentalnog zdravlja Zavoda za javno zdravstvo „Sveti Rok“ Virovitičko-podravske županije, održao je radionicu o suzbijanju vršnjačkog nasilja učenicima petog, šestog, sedmog i osmog razreda naše škole.

Na ovaj se način učenicima nastoji pomoći osvijestiti rizike koji proizlaze iz vršnjačkog nasilja. Nastavak je to preventivne aktivnosti koju pod nazivom „Prevencija rizičnih ponašanja učenika osnovne škole“ stručnjaci Zavoda za javno zdravstvo „Sveti Rok“ Virovitičko-podravske županije od 2019. godine uspješno provode u osnovnim školama u Virovitičko-podravskoj županiji u širemu kontekstu skrbi o mentalnom zdravlju i prevencije rizika za mentalno i tjelesno zdravlje djece i mladih.

Više o navedenom možete pročitati na sljedećoj poveznici: http://www.zzjzvpz.hr/index.php?sadrzaj=novosti&gn=1&god=2020

Učenici naše škole dobili su i prikladnu knjižicu o prepoznavanju i djelovanju na nasilje, a brošuru možete pogledati i u PDF formatu u prilozima ili na stranici:

Autori ovog vodiča za pomoć mladima "Za život bez nasilja" su: prim.mr.sc. Miroslav Venus, dr.med.; mr.sc. Vesna Šerepac, dipl.ped. i Siniša Brlas, prof.

Tekst i fotografije: Ruža Živković, pedagoginja.

Priloženi dokumenti:
Kroz_zivot_bez_nasilja-Deset_protunasilnih_poruka.pdf (535.13 KB)