Besplatna prehrana, 2. polugodište - poziv roditeljima

Autor: Lareta Žubrinić, 24. 2. 2020.

Poštovani roditelji, na sjednici Upravnog odbora Zaklade „Hrvatska za djecu“ dana 19. veljače 2020. donesena je odluka o dodjeli financijskih sredstava u svrhu sufinanciranja troškova školske prehrane djece. Detaljnije upute nalaze se u nastavku ove obavijesti/poziva.

Uvjeti koje roditelj mora ispunjavati i dokazati kako bi zatražio pravo na besplatnu prehranu za svoje dijete su sljedeći:

1.  Uvjet:  dijete je polaznik obveznog osnovnoškolskog obrazovanja u osnovnoj školi (1. do 8. razred matične škole)

Dokaz:    potvrda o pohađanju osnovne škole: izdaje, potpisuje i ovjerava ravnatelj osnovne škole (Obrazac 1)

2.  Uvjet:  mjesečni prihod kućanstva u kojem živi dijete ne iznosi više od 2.000,00 kn (dvije tisuće kuna i nula lipa) po članu zajedničkog kućanstva u razdoblju od 01.01.2019. do 31.12.2019.

Dokaz:  - potvrda nadležne Porezne uprave o visini dohotka i primitaka za razdoblje 01.01.2019. do 31.12.2019.

3. Uvjet: dijete je iz obitelji koja je korisnik prava na doplatak za djecu

Dokaz:  izjava koju ispunjava i potpisuje roditelj/skrbnik (Obrazac 2 , možete ga      preuzeti putem poveznice, u priloženoj datoteci ili ju zatražiti u tajništvu Škole.)

Molimo sve roditelji koji su zainteresirani za ostvarivanje prava na besplatnu prehranu svoga djeteta/djece da u tajništvo Škole najkasnije do 5. ožujka 2020. (četvrtak) donesu potvrdu iz Porezne i ispunjen Obrazac 2.

Obrazac 1 ispunit će Škola kako bismo najkasnije 6. ožujka (petak) sve prikupljeno poslali nadležnima u ovome projektu.

Za sva dodatna pitanja nazovite u tajništvo od 9 do 12 na broj telefona 033/400- 396 ili 400- 397.

Hvala na suradnji!

ravnateljica Lareta Žubrinić, prof.