MAŠKARE, MAŠKARE…

Autor: Marija Vencl, Jasminka Stošić, Ruža Živković, 25. 2. 2020.

„To što vidiš nije moda,

Nit je moda, nit je hir,

To maškare slavit idu

Svoj pokladni, sretni pir.“

Na pokladni utorak, 25.2.2020., u našoj školi održao se školski maskenbal. Svi učenici su došli maskirani, a nastava se održavala pod maskama.

Četvrti školski sat bilo je pravo veselje. Ples, pjevanje, biranje najboljih maski učenika razredne nastave pa opet ples i pjesma. Najbolje maske dobile su prigodne nagrade, a ostali učenici za utješnu nagradu dobili su bombone i motivaciju da se iduće godine maskiraju još bolje kako bi i oni osvojili nagradu. Istaknuli smo da je smisao maškara veselje, zabava, radost, druženje i poruka da svima ovo bude ludi dan, jer maškare smo, danas nam je rođendan!

Zasladili smo se i finim krafnama koje su dio neizostavne tradicije maškara te veseli i siti uputili svojim kućama. Hvala našoj kuharici Ivani Turkalj.

Maštovite maske učenika razredne nastave možete pogledati u nastavku:

"Mala škola":

1.razred:

2.razred:

3. razred:

4. razred:

Nagrađene maske:

predškola: Tia Bužonja (leptir);

1.razred: Ivana Gorički (kapetan Kuka);

2.razred:  Tamara Milaković (mačka – tigar);

3.razred : Mia Šterl (doktorica);

4.razred:  Marko Skovračin (šišmiš)

A nakon nagrada uslijedio je ples.

Zadnji školski sat nagradili smo najbolje maske predmetne nastave. Te smo dali dvije poticajne nagrade za još bolje kostimiranje sljedeće školske godine. Najbolja maska ove godine definitivno je maska našeg najstarijeg kandidata, oprostite kandidatkinje (Josip Bukovac - baka).

5.r. Deny Župan (Rus) i Daniela Podhraški (mačka)

6.r. Mihael Mandić (čarobnjak)

7.r. Mihael Tudić (klaun) i Adrian Bilavčić (krik)

8.r. Josip Bukovc (baka)

Umaskirani učenici 5. razreda:

Umaskirani učenici 7. razreda:

Umaskirani učenici 8. razreda:

Svi umaskirani učenici predmetne nastave!

Naš šerif „from Amerika“ (ravnateljica), doktorica Silvija Bašić (učiteljica kemije), „uskrsnuli“ Elvis Presley (domar) i nova pedagoginja Mini Maus posjetili su PŠ Miljevce te odnijeli slatkiše učenicima.

Izuzetno srdačno su nas dočekali s krofnama, pjesmom i plesom. Tamo smo zatekli turistkinju (ko)RONU (učiteljicu Jasminku Stošić) i gospodina sa šeširom (učiteljicu Marinu Kordi) koji su u pratnji svojih učenika napravili pravu malu obiteljsku zabavu pod maskama.

Hvala svim učenicima, učiteljima i drugim djelatnicima naše škole koji su na današnji ludi dan podržali odgojni aspekt škole (maskiranje za Pokladni utorak) i barem na jedan dan bili dio pjesme, plesa, smijeha, veselja i zabave.

Tekst i fotografije: Marija Vencl i Jasminka Stošić (učiteljice razredne nastave) te Ruža Živković (pedagoginja).