Obilježavanje Dana planeta Zemlje u maloj školi

Autor: Ivana Blaško, 22. 4. 2020.

Ovaj tjedan predškolci imali su pune ruke "posla" u virtualnoj školi. Ipak oduševljenje je bilo veliko, saznajući kako i oni mogu sudjelovati u očuvanju našeg jedinog doma - Zemlje.

Kako bi što bolje razumijeli svrhu obilježavnja tog dana, sudjelovali su u mnogim aktivnostima.

Gledali su poučne dječje dokumentarce, kratke poučne videe, a potom su uz pomoć ukućana izradili svoje spremnike za otpad te razvrstavali otpad. Crtežom su pokazli kako oni još mogu zaštiti naš planet, a kako mu štete.

Za kraj su i reciklirali nešto od različitih materijala te napravili kreativne radove poput leptira od plastičnih čepova, cvijeća od novina i plastičnih čepova, vjetrenjaču od plastičnih boca...

Naučili smo puno i pritom se zabavili i bili maštoviti, a sve možete vidjeti iz priloženih fotografija.

Izvor: Ivana Blaško