Pozdravi iz Japana

Autor: Lareta Žubrinić, 2. 7. 2012.

Naša je škola danas primila pozdrave i zahvale iz dalekog Japana od ravnatelja gospodina Mitsuru Takahashija u ime  osnovne škole  Sendai City Nakano Elementary School koja je nažalost stradala u prošlogodišnjem tsunamiju.

U ime svojih učenika i učitelja ravnatelj se zahvalio na darovima, crtežima i DVD- u koje smo poslali putem Veleposlanstva Japana u Republici Hrvatskoj i veleposlanika Masaru Tsujija.

Objasnio je kako je njegova škola, smještena na obali Pacifičkog oceana, pretpjela potpuno uništenje u potresu te su se morali premjestiti u drugu školu s kojom sada dijele učionice. Mnoga djeca i njihovi roditelji morali su napustiti svoje domove i prihvatiti gostoprimstvo drugih ljudi.

Sada su jako povezani s Nakanosakae osnovnom školom i, iako djeluju kao dvije osnovne škole, u istoj se zgradi odvija nastava  te se osim jutarnjih sastanka uključuju u zajednička školska događanja i festivale. Jedan od festivala koji je izrastao iz ove novonastale situacije je NIko-NIko festival.

Na kraju, gospodin Mitsuru Takahasi želi puno sreće u radu i životu svim učenicima i učiteljima naše škole te se još jednom od srca zahvaljuje na našoj solidarnosti i dobroti.

Jako su nas obradovala pisma naših dalekih prijatelja, učenika osnovne škole Sendai City Nakano! Pisali su nam Minami Sato i Koki Sugawara iz 5. razreda, a i  Manami Yamamoto i Moe Iwashiro iz 6. razreda.

Ovim putem ih pozdravljamo, kao i sve njihove prijatelje te im želimo da se čim prije usele u novu i lijepu školu!

Veleposlanika Japana u RH gospodin Masaro Tsuji zaželio je svim učenicima i učiteljima tople i mirne  ljetne praznike, kao i mnogo sreće u novoj školskoj godini, a mi mu ovim putem zahvaljujemo na   pomoći oko ostvarivanja suradnje između dviju škola.

Priloženi dokumenti:
Moe_Iwashiro_1.jpg (70.73 KB)