SVJETSKI DAN OSOBA S DOWN SINDROMOM

Autor: Kristina Horvat, 19. 3. 2021.

Naši mališani, učenici Male škole, uz pomoć njihove odgojiteljice Kristine Kukuljević u petak, 19. ožujka, obilježili su Svjetski dan osoba s Down sindromom koji se obilježava 21. ožujka.

Cilj obilježavanja Svjetskog dana Down sindroma je podizanje svijesti i razumijevanje Down sindroma, kao i pitanja vezanih uz mobiliziranje podrške i priznavanje dostojanstva te prava i dobrobiti za osobe s Down sindromom.

Simbol Svjetskog dana Down sindroma su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa pokazuje se podrška borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrirali u naše društvo. Stoga su i naši predškolci zajedno sa svojom odgojiteljicom Kristinom obojali šarene čarape kako bi pokazali podršku svim oboljelima od Downovog sindroma.

U nastavku možete vidjeti kako su naše predškolke bile vrijedne i marljivo radile svoje čarape.