English Language Day

Autor: Tihana Mađar Grgić, 28. 4. 2021.

Učenici 7.razreda su na satu Engleskog jezika obilježili Dan engleskog jezika.

Dan engleskog jezika obilježava se 23. travnja. Engleski jezik jedan je od šest službenih jezika UN-a, a svaki od tih jezika ima svoj dan. Dan engleskog jezika prvi puta je obilježen 2010.godine. Taj datum izabran je iz razloga što je na taj dan rođen i umro William Shakespeare.

Učenici 7.razreda istražili su što je to English Language Day, zašto se obilježava te kakva je povijest engleskog jezika i koliko nam je on važan danas. Nakon što su prikupili sve informacije, izradili su plakat kako bi i ostali učenici naše škole mogli nešto naučiti o tome.

Erasmus+ | Program EU-a za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport

Nauči riječ!