eTwinning projekt "Vrtuljak prijateljstva"

Autor: Lareta Žubrinić, 18. 10. 2021.

Predškolska skupina koja broji sedmero predškolaca uključila se u eTwinning projekt Vrtuljak prijateljstva!

Ciljevi ovog etwinning projekta projekta, koji traje od početka rujna 2021. do lipnja 2022. godine, su:

- kod djece razvijati pozitivnu sliku o sebi

- naučiti preuzeti odgovornost za svoje postupke prema sebi i prema drugima

- usvajati temeljne humane vrijednosti: prijateljstvo, pravednost, nenasilje i empatiju

- prihvaćati i primijeniti pravila ponašanja u svakodnevnom životu

- rješavanje problema

- naučiti što je prekršaj ili povreda pravila, donošenje odluke

- naučiti raditi u timu, razvijati komunikacijske vještine

- znati odabrati ponašanje sukladno pravilima i normama zajednice

- odabrati ponašanja koja isključuju bilo kakav oblik nasilja

- aktivno sudjelovati u zaštiti i promicanju ljudskih prava

Predškolci su uspješno sudjelovali u različitim aktivnostima integriranoga dana "Upoznajmo se".

Dan su započeli igrom balonom: reci svoje ime i što najviše voliš raditi, a nastavili prepoznavanjem vlastite osobnosti te poštivanja raspoloženja i osjećaja drugih u različitim situacijama.

Prepoznavali su i imenovali osjećaje te navodili situacije u kojima se osjećaju sretno ili tužno.

Učili su dijelove tijela pomoću tjeloglazbe Glava, ramena, koljena. Pokazujući dijelove tijela tijekom pjesme i prateći njezin različiti tempo, razvijali su motoričke sposobnosti.

Upoznali su prostor u kojem borave te zaključili koja sve pravila ponašanja postoje u predškoli. Zadatak na kraju integriranoga dana bio je naslikati sebe prema promatranju: boju očiju, kose, način odijevanja i slično. Likovnim radovima ukrasili su razredni pano i vrata učionice.

Opisanim aktivnostima predškolci su osvijestili pojam sebe i razvijali pozitivnu sliku o sebi. Na kraju dana zaključili su da je svatko od njih jednako vrijedan.

Sanela Tot

Izvor: Sanela Tot, odgojiteljica u predškolskom programu