Maškare su, maškare...

Autor: Lareta Žubrinić, 1. 3. 2022.

Točno na Fašnik, učenici naše škole obilježili su najluđi dan u godini, jer pokladni je utorak posljednji dan maskiranja i ludovanja.

Svi smo s nestrpljenjem iščekivali trenutak u čega ćemo se prerušiti toga dana. Učionice i hodnike uveseljavao je smijeh veselih maškara.

Uz vesele, maštovite i kreativne maske, vesele fašničke pjesme i prigodan ples, veselja nije nedostajalo pa se nadamo se da smo danas, na pokladni utorak bili dovoljno glasni i da smo svojim veseljem, zabavom i smijehom otjerali hladnu zimu i sve ružno što nam se dogodilo u prošloj godini.

Maske su simbolično nagrađene, a svi su se zajedno osladili ukusnim krafnama koje su mamile svojim mirisom i neodoljivim okusom.

Radujemo se sljedećim maškarama, te se nadamo da će biti jednako vesele kao i ove.

Izvor: Marija Vencl, učiteljica 3. razreda (tekst), fotografije - učiteljice razredne nastave