Poziv na likovni natječaj "Zavičaj u srcu i kistu"

Autor: Administrator , 4. 5. 2022.

U povodu 180. obljetnice osnutka Matice hrvatske, Ogranak Matice hrvatske u Virovitici pokreće likovni natječaj „Zavičaj u srcu i kistu“  za učenike osnovnih i srednjih škola (u dobi od 7 do 17 godina). Tema natječaja: Motivi naše županije.

Učenici svoje likovne radove (naslikane u likovnoj tehnici po odabiru umjetnika) mogu dostaviti na adresu Trg kralja Zvonimira 2, 33000 Virovitica do 30. lipnja 2022. Odabrani radovi bit će objavljeni u časopisu „Zavičaj“ koji objavljuju tri ogranka Matice hrvatske naše županije (Slatina, Orahovica, Virovitica), a najbolji rad bit će nagrađen i postati naslovnica časopisa „Zavičaj“.

S obzirom na to da je riječ o maloljetnim učenicima, uz radove je potrebno dostaviti roditeljsku/skrbničku suglasnost o objavljivanju rada.

Radujemo se vašim radovima! smiley

Dubravka Sabolić,

predsjednica Ogranka Matice hrvatske u Virovitici