Posjet Virovitičko-podravskoj županiji

Autor: Marija Vencl, 26. 5. 2022.

Učenici iz matične Osnovne škole Vladimira Nazora Nova Bukovica te iz područne škole Miljevci u sklopu terenske nastave posjetili su Virovitičko-podravsku županiju.

Nakon što su posjetili izložbu „Virovitica voli vlakove“, obišli su Gradsku knjižnicu i čitaonicu Virovitica, Župnu crkvu svetog Roka i Franjevački samostan.

Nakon šetnje užim središtem Virovitice, u Velikoj vijećnici zgrade Županije dočekala ih je pročelnica ureda župana Jasna Abramović i upoznala s karakteristikama Virovitičko-podravske županije. Učenici su tom prigodom pogledali prigodnu prezentaciju o Virovitičko-podravskoj županiji te turistički film „Okusi Podravine i Slavonije“.

Na brojna pitanja učenicima je odgovarao i virovitičko-podravski župan Igor Andrović.

Nakon županije obišli su virovitički Gradski park i Dvorac Pejačević u kojem se nalazi i Gradski muzej.

Tekst i fotografije: Marija Vencl, učiteljica 3. razreda