Sok od bazge

Autor: Marija Radijevac, 28. 5. 2022.

Učenici 6 razreda na nastavi prirode i članovi učeničke zadruge „Bukvica“ pripremili su sok od bazge.

Kako napraviti sok od bazge? Vrlo jednostavno! Potrebna Vam je bazga i dobar recept.

Bazgu nismo dugo tražili, raste u okolici škole. Iskoristili smo lijep dan i odlučili prošetati u prirodu kako bi ubrali cvjetove bazge potrebne za sok.

Recept za sok koji smo koristili:

SOK OD BAZGE

90 cvjetova bazge
10 l vode
10 kg šećera
1 kg limuna
350 dag limunske kiseline

Krenuli smo na posao. Ovako je to bilo:

Priprema u slikama

U svakom slučaju priprema soka od bazge uopće nije komplicirana, a sok je vrlo ukusan!

Kad je sok bio gotov učenici su podijelili svojim prijateljima iz drugih razreda da probaju naš sok od bazge.

Sok od bazge će učenici prodavati za Dan škole u  humanitarnu akciju „Škole za Afriku“