Filmske projekcije i u Novoj Bukovici

Autor: Lareta Žubrinić, 26. 11. 2014.

Pučko otvoreno učilište Slatina, Turistička zajednica grada Slatine, predstavnici Slaffa i filmske družine Bapatuljak pozivaju nas na projekciju dječjih amaterskih filmskih uradaka!

pou_slatina_sastanak_v

Prije same projekcije 8 dječjih amaterskih filmskih uradaka, na  Info danu 3. prosinca 2014. (srijeda)  u 19:00 sati u kino sali Pučkog otvorenog učilišta Slatina prikupljat će se  financijska sredstava za mlade filmaše iz Gunje, tj. SKIG-a, Studija Kreativnih Ideja Gunja te će im se prikupljena sredstva donirati za kupnju nove filmske opreme koja im je stradala u poplavama ovoga proljeća.

SKIG

• Gunja
  • Mali čuvari tradicije
  • Nebo kao nikad više
  • Može li škola biti cirkus
  • Izvan fokusa

OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb, ZAG

• Još jednom za Riju
  • Ne ustajem na lijevu

OŠ Rudeš, Zagreb, Hodači po žici

• Moji prijatelji kao ja

Pozivamo vas da svojom donacijom od 15,00 kn pomognete djeci Gunje i vratite im osmijeh na lice. Ulaznice možete kupiti u Turističkom uredu Slatina i u Pučkom otvorenom učilištu Slatina.

Filmovi na 1. Filmskom festivalu art kino Slatina (FFAKS) će se prikazivati u kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta Slatina, u SŠ Marka Marulića Slatina te u Mjesnom domu u Novoj Bukovici. Svi detalji oko projekcija bit će prezentirani na Info danu.

Filmski festival u Slatini održava se u sklopu projekta “ART CBC” koji je krenuo u provedbu 1. ožujka 2014. godine. Projekt je sufinanciran u sklopu IPA prekograničnog programa Mađarska-Hrvatska 2007-2013. Ukupna vrijednost projekta je 436.682,93 EUR, a opći mu je cilj stvoriti regionalni kulturni turistički proizvod, organizirati kulturno – umjetničke manifestacije na prekograničnom području: filmski, kazališni i gastro festivali, te radionice o kazališnoj i filmskoj umjetnosti za djecu.

POU Slatina

Izvor: www.slatina.net, POU Slatina