U Brlićkinom gradu

Autor: Lareta Žubrinić, 24. 5. 2011.

Jednodnevni izlet nižih razreda u Slavonski Brod

Svi niži razredi škole zajedno sa učenicima Područne škole Miljevci u pratnji svojih učiteljica išli su na jednodnevni izlet u Slavonski Brod sredinom svibnja.

Prvo su  posjetili kuću Ivane Brlić- Mažuranić, slavne književnice.

Nakon šetnje u parku malo su se odmorili, a zatim su posjetili zatvor u kojemu su bili zatvoreni zlobni ljudi.

U ZOO vrtu fotografirali su se sa zmijom oko vrata, a vidjeli su i fazane, papigu,  kornjače, sokola, tigrove, medvjede, aligatore,  jahali su na konju i vozili se u kočiji.

Posjetili su i eko-selo u kojem je svima bilo jako lijepo.

Slavonski Brod je jako lijep!

Izvor: Gabrijel Fuljek,2. r.