Samoborske sličice

Autor: Lareta Žubrinić, 25. 5. 2011.

Sličice s putovanja u samoborski kraj

Ovogodišnji svibanjski izlet doveo je  učenike viših razreda u lijepi grad Samobor gdje ih je dočekala gđa Ljerka i provela ih slikovitim samoborskim trgovima, ulicama i parkovima.

Vidjeli su kuću u kojoj je boravio književnik  A. G. Matoš, spomenik preporoditelju Stanku Vrazu, dvorac Ferde Livadića, Crkvu sv. Ane (zaštitnice grada).

Većina  je čula za poznate samoborske kremšnite, ali gotovo nitko nije znao što je bermet!(google!)

Nakon Samobora, prošavši uz državnu granicu sa Slovenijom, uživali su u divnoj prirodi eko-parka „Divlje vode“ gdje su vidjeli zanimljive životinje.

Najviše ih je ipak oduševilo Eko-selo Žumberak, poznatije kao selo Dragošje iz omiljene serije. Ondje su jahali konje, uživali u krajoliku i fotografirali se s društvom.

Na cijelom izletu vladala je dobra atmosfera, ali na povratku su se posebno razveselili. Vlatka iz 6. razreda pobijedila je u kvizu znanja te su   uz pjevanje i veselje (i suze osmaša!) završili  ovaj predivan izlet.

(Pogledajte još nekoliko sličica na fotogaleriji)

Ana Žagar (tekst), Valentina Brekalo(fotografije), 6. razred

Izvor: Ana Žagar, 6. razred