Autor: Lareta Žubrinić, 2. 6. 2011.

U našoj smo školi 30. svibnja, na rođendan Vladimira Nazora,

obilježili Dan škole.

U prijepodnevnim satima viši razredi škole su uz učiteljicu tjelesne i zdravstvene kulture Veru Panić održali različite športske igre.

Učenici i učenice natjecali su se u malom nogometu, pokazivali su svoje vještine u vožnji bicikla i rolanju , potezali su konop i manje ili više spretno skakali u vrećama. Trebalo je paziti i da se jaje koje su nosili u žlici ne razbije, a igrali smo i graničara. U prostorijama škole održavao se šahovski turnir. Martina Ćosić iz 7.razreda rekla je da joj se najviše svidjelo rolanje. Učiteljica Vera bila je jako zadovoljna postignutim rezultatima, a učenici su bili oduševljeni odabirom igara. (Više  o rezultatima možete pročitati i vidjeti ovdje.)

U popodnevnim satima u Domu kulture na prekrasno uređenoj pozornici održala se svečana priredba koju su priredili učenici svih razreda sa svojim učiteljicama, a vodile su ga Tereza Takač i Anja Stjepanović iz 5. razreda.

Na početku programa pedagoginja Tanja Štefok i učenici prezentirali su rad na ovogodišnjem školskom projektu „Gastronomske i zanatske osobitosti općine Nova Bukovica“. Na flauti nam je zasvirala Antonia Brzica iz 3. razreda, a zatim je  uslijedilo predstavljanje naše školske  kuharice „Mala riznica zavičajne kuhinje“ o kojoj je više govorila učiteljica Jasminka Stošić.

Učenica 6. razreda Ena Dujak i učiteljica Lareta Žubrinić podijelile su zahvalnice svim mještanima i udrugama uključenim u realizaciju školskog projekta, a posebno se školi zahvalila predsjednica udruge „Bukovica u srcu gospođa Slavica Čizmar.

Nakon svečanog dijela priredbe predstavili su nam se učenici škole svojim glazbeno-scenskim nastupima. Prvi su nastupili učenici PŠ Miljevci s učiteljicama J. Stošić i Marinom Kordi, zatim pjesmom  prvašići i učiteljica Lidija Medved, drugi nas je razred nasmijao pjesmom koju je s njima uvježbavala učiteljica Marija Peček, a treći je razred, vođen učiteljicom Terezijom Vencl, otplesao veseli kaubojski ples. Sve su seke ljubile mornare u 4. razredu, ali pod budnim okom učiteljice Marije Vencl. Vjeroučiteljica Slavica Ostrogonac i učenici 2. i 3. razreda otpjevali su pjesmu „Mi želimo uzdić Isusa“ uz glazbenu pratnju učitelja Dražena Kovačevića na gitari. Prije tamburaša zaplesale su „Crnoružice“, a tamburaši su opet zaslužili veliki pljesak publike. Školski zbor otpjevao je  školsku  himnu „Naša je škola najbolja“.

Andrea Dolovski iz 5. r. rekla je: „Sve mi se svidjelo i ne mogu izdvojiti tko je bio najbolji jer su se svi potrudili.“ Anja Stjepanović posebno je pohvalila ples Crnoružica i pjesmu prvašića „Šareni tjedan“.

Na kraju programa svima se zahvalila i ravnateljica škole Tatjana Grabić te čestitala Dan škole.

Ne smijemo zaboraviti da u sklopu obilježavanja Dana škole  izašao i osmi broj školskog lista „Cvrčak“!

Dan škole obilježili smo na i na zabavan i na svečan način, a učenici će do kraja školske godine 2010./2011. još malo zagrijati stolice.

(Nekoliko fotografija s priredbe možete pogledati u fotogaleriji.)

Izvor: Manuela Križetić, 5. r.