Lutke, lutke, lutke

Autor: Kristina Pintarić, 11. 2. 2015.

ZaIGRAnu školu posjetio je i lutkar sa svojim brojnim veselim prijateljima

Početak ovoga tjedna u našoj školi protekao je  u veseloj i ugodnoj atmosferi. To možemo zahvaliti našemu gostu, poznatom lutkaru Miloradu Bunčiću koji je za  učenike razredne nastave i njihove učitelje izveo svoju predstavu „Lutke u školi“.

Kao što smo se i sami uvjerili, ovdje se nije radilo samo o predstavi koju gledamo već je naš gost izveo edukativni i interaktivni program koji je u velikoj mjeri uključivao i naše učenike. Štoviše, oni su bili glavni glumci u predstavi koju su uvježbali i izveli pod stručnim vodstvom njihova redatelja, glumca lutkara Milorada.

Naš gost je objasnio da se ne radi samo o predstavi nego o  jednom teatarskom projektu koji je dramaturški uređen u formi edukativnog programa, sa nekoliko pedagoških prijedloga: učenje, edukacija, zabava, igra, veselje. To je priča o teatru,  o lutkama, o teatru lutaka, o glumcima i svim stvarima koje su potrebne da bi se ostvarila predstava s lutkama, te stvorio jedan teatarski ambijent.

Oduševljenje i radost naših učenika dovoljan su nam pokazatelj uspješnosti predstave jučer izvedene u našoj školi.