I naša je škola u pilot-projektu e- škole

Autor: Lareta Žubrinić, 20. 2. 2015.

Pet škola s područja Virovitičko-podravske županije odabrano je za sudjelovanje u pilot-projektu e-škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola. I naša je škola među odabranima!

Pet škola s područja Virovitičko-podravske županije sudjelovat će u pilot projektu e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola.
    To su Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, OŠ Vladimir Nazor iz Virovitice, OŠ Suhopolje  OŠ Eugena Kumičića Slatina i OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica.

Riječ je o pilot projektu Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Ministarstva znanosti obrazovanja i športa, kojem je cilj uspostava sustava kojim će se podići razina digitalne zrelosti hrvatskih škola kroz razvoj digitalnih kompetencija nastavnog i nenastavnog osoblja, razvoj digitalnog sadržaja, opremanje škola IKT opremom, provedbu potrebnih infrastrukturnih radova vezanih za pristup Internetu te kroz razvoj usluga za transparentno poslovanje škola.

Interes škola za sudjelovanje u projektu bio je izuzetno velik – prijavilo se 705 škola, a u konačnici je izabrano njih 150.  S područja Virovitičko-podravske županije interes za sudjelovanje u projektu iskazalo je ukupno 15 osnovnih i srednjih škola kojima je Virovitičko-podravska županija kao osnivač dala pozitivno očitovanje.

Kao podršku za uključivanje u navedeni projekt e-Škole, Virovitičko-podravska županija na čelu s županom Tomislavom Tolušićem, u pismu podrške iskazala je spremnost preuzimanja troška tehničke podrške, uspostavljanja infrastrukture kao i stavljanje na raspolaganje svojih kapaciteta.

Pilot projekt e-Škole poslužit će za testiranje organizacijskih i tehnoloških pretpostavki škola, kao i za podizanje kvalitete obrazovanja prilagodbom načina učenja novoj informatiziranoj okolini. (vpz.hr, carnet.hr 20.2.2015.)

Izvor: vpz.hr