Matematički klokan doskakutao i do nas

Autor: Ivana Škrobo, 20. 3. 2015.

"Klokan bez granica" je međunarodno matematičko natjecanje koje se održava pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva. Moto ove  igre - natjecanja je: bez selekcije, eliminacije i finala

Kao i svake godine  19. ožujka 2015. godine u isto vrijeme s približno istim zadacima natjecali su se,  osim hrvatskih  učenika, i učenici iz raznih zemalja svijeta, npr.:

Armenije, Belgije, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Finske, Francuske, Gruzije, Mađarske, Indonezije, Irana, Italije, Kirgistana, Kolumbije, Litve, Moldavije, Meksika, Mongolije, Norveške, Obale Bjelokosti, Pakistana, Poljske, Portorika, Paragvaja, Rusije, Švedske, Slovačke, Tunisa, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država, Venezuele, Čilea, Gane, Izraela, Kostarike, i Malezije.

Učenici su u ovom natjecanju bili podijeljeni u nekoliko skupina prema uzrastu: Pčelice (2.r.), Leptirići (3.r.), Ecolier (4.,5.r.),

Benjamin (6. i 7. razred) i Cadet (8.r.).

Zadaci su raznovrsni, ali nisu klasično matematički, nego traže logičko razmišljanje i rješenja.

Ove godine  „Klokan“ se održava po sedamnaesti put, a učenici naše škole  na njemu sudjeluju već nekoliko godina.