Njegove lijekove ne biste uzimali!

Autor: Eva Turza Mitrović, 23. 3. 2015.

(„Ruksak (pun) kulture“ u Novoj Bukovici)

Mengone je zaljubljen u Grillettu i zapošljava se kod njezina skrbnika, starog ljekarnika Sempronija kojeg posao ne zanima, a dane krati čitanjem novina. Premda pojma nema o receptima i lijekovima, Mengone po cijele dane miješa i mućka, samo kako bi bio blizu svojoj slatkoj patnji. Međutim, bogati Volpino također je bacio oko na ljepoticu, a još je veći problem stari Sempronio koji odluči zaprositi svoju štićenicu.

Odlična je ovo jednočinka Josepha Haydna nastala prema predlošku Carla Goldonija; komična opera puna neočekivanih obrata i sakrivenih identiteta, a sretan i komičan kraj gotovo je neizbježan.

Ljekarnika će naši učenici sigurno pamtiti, ponajviše zbog odlične izvedbe članova Umjetničke organizacije Croarija uz klavirsku pratnju Darjane Blaće Šojat. Ulogu starog ljekarnika Sempronia tumačio je Henrik Šimunković, Grilletta je bila Tihana Havelka, Mengone Božo Lovrić, dok je Volpina tumačila Goranka Tuthan.

Darjana Blaće Šojat održala je radionicu za 3., 4. i 5. razred. Radionica se bazirala na usvajanju ritma, dinamike i melodije.

Učenici su s oduševljenjem pratili radnju opere, a na radionici su se opustili i aktivno sudjelovali. Još jednom srdačno zahvaljujemo Ministarstvu kulture RH, a ponajprije našim gostima na trudu, strpljenju i ugodnom druženju.