Majkama za njihov dan

Autor: Marija Peček, 9. 5. 2015.

Majčin dan je nezaobilazan datum u našem školskom kalendaru

Crveno srce i mali cvijet svaki učenik s radošću crta na čestitku koju izrađuje najdražoj majci čiji osmijeh, pogled i dodir liječi sve! Ali nije majka samo lijek, već je Ona sama radost, ljubav i punina koju svako dijete prihvaća raširenih ruku, otvorenog srca i ljubi najvećom ljubavi, ma više od ikoga!
    Čestitke učenika 3. razreda bile su pune ljubavi i nježnosti.

2. razred na satu hrvatskog jezika obradjujuci  tekst "Ljubav sve rješava" upoznali su se s bolešću pod nazivom "ljubavitis", a  dopustili su da se i sami zaraz pa su silnu navalu ljubavi preslikali na čestitke.

Na sve strane čestitke su bile ispisane  riječima ljubavi, nježnostima svakojake vrste koje je posebno za svoje majke pisalo naših 11 dječaka! Baš smo bili ponosni na naše uratke!

MAMA, HVALA TI ZA SVE!

1. razred na satu likovne kulture crtao je portret svoje majke. Može li se ta ljepota koja izvire iz dječjeg srca utisnuti na papir?! O, prvašići su u tome itekako uspjeli !

MAMA, TI SI NAJLJEPSA!

4. razred je na satu hrvatskog jezika ispisao čestitke svojim majkama, na satu likovne kulture su kolažom slikali cvijeće i uz cvjetni uradak spremni su čestitati majkama njihov dan.

MAMA, TI SI KAO CVIJET!

Izvor: Marija Peček, učiteljica 2.r. (tekst i foto), Kristina Pintarić, učiteljica 3. r. (foto)