Šašava osvojila nagradu!

Autor: Lareta Žubrinić, 28. 5. 2015.

Na fotografskom natječaju ekološke tematike za  učenike osnovnih škola koji organizira OŠ Ferdinandovac "EKO FOTKA 2015" rad naše osmašice izdvojen među najuspješnije!

OŠ Ferdinandovac iz Koprivničko-križevačke županije provodi  fotografski natječaj  za učenike osnovnih škola na razini cijele Republike Hrvatske pod nazivom EKO-FOTKA.

Dvije fotografske  teme: Raskoš šume i Ovo nanosi bol našoj majci Prirodi  dane su s  ciljem poticanja i razvijanja ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičkog mišljenja prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu te osvješćivanje potrebe da je svaki pojedinac dužan živjeti i djelovati u suglasju s prirodom.

Dugokosi slap

U ovom su natječaju s tri fotografije na temu „Raskoš šume“ sudjelovale   i  učenice  OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica Anamarija Bilavčić iz 5.razreda i Irena Marušić iz 8. razreda.  Fotografije su nastale tijekom održanih fotoedukacija učenika škole u suradnji s Foto-video klubom Slatina.

Među mnoštvom pristiglih fotografija iz svih dijelova Hrvatske prosudbeno je povjerenstvo „EKO-FOTKE 2015“ nagradilo najuspješnije, a među njima je i Irena s  fotografijom  „Šašava“  kojoj je povjerenstvo dodijelilo srebrnu plaketu! Čestitamo!!

Šašava

Sve fotografije izabrane za izložbu, kao i virtualni katalog, moći će se pogledati na mrežnim stranicama OŠ Ferdinandovac poslije 5. lipnja.