Posjet Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina

Autor: Lareta Žubrinić, 1. 6. 2015.

Učenici 8. razreda prisustvovali Danu otvorenih vrata u Industrijsko - obrtničkoj školi Slatina

Pred upise u srednju školu i odabiru budućih zanimanja  učenici osmog razreda sa svojom su  razrednicom Ivanom Đurasek u pratnji učiteljica Tihane Mađar i Ines Puškarić u petak 29. svibnja 2015. posjetili Industrijsko-obrtničku školu Slatina na Danu otvorenih vrata s ciljem informiranja o  nastavku obrazovanja u ovoj srednjoškolskoj ustanovi i načinu školovanja u ovoj ustanovi.

Učenici su prisustvovali prezentaciji obrazovnih programa i zanimanja, izvannastavnih aktivnosti i dr.

Naši su osmaši dobili priliku pobliže upoznati se sa  strukovnim obrazovnim sektorom za industrijska zanimanja prodavač, mehaničar poljoprivredne mehanizacije i kuhar te jedinstveni model obrazovanja za zanimanja automehaničar, autolimar, strojobravar, vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije, krojač, frizer, elektroinstalater, stolar, konobar i pekar, a prezentirani su im bili i pomoćni  programi za zanimanja pomoćni krojač i pomoćni stolar.

Dva dana ranije osmaše su s ciljem informiranja o školovanju i upoznavanja sa  strukovnim programima koje nudi Industrijsko-obrtnička škola Slatina posjetili profesori i stručni učitelji te škole Ernest Balta, Ranko Čučković, Dragutin Kiš i Paula Kukuljević.

Izvor: Tihana Mađar, Ines Puškarić (foto)