e-Twinning projekt "Happy European Day of Languages - Card Exchange"

Autor: Nadin Cuca, 4. 10. 2015.

Projekt "Sretan europski dan jezika" pokrenula je učiteljica Elizabeth Adamson iz Ujedinjenog kraljevstva. Ostvarivanje projekta zamislila je tako da u projektu sudjeluje najmanje 12 partnera - učitelja koji će sa svojim učenicima napraviti čestitke i organizirati razmjenu istih među školama partnerima.

Glavni cilj projekta bio je potaknuti djecu na učenje o drugim zemljama preko dobivenih čestitaka jer čestitka osim teksta "Sretan europski dan jezika" na materinjem jeziku svih sudionika, treba sadržavati crtež i opis nekog simbola ili znamenitosti kraja iz kojeg dolazi.

Projekt je trebao biti ostvaren u rujnu i dobivene čestitke su trebale biti objavljene na stranici projekta kako bi pošiljatelji bili sigurni da su čestitke stigle na točno odredište.

U projekt su se uključile i učiteljice PŠ Miljevci, učiteljica engleskog jezika Nadin Cuca, učiteljica slovačkog jezika Maja Kandžera te učiteljice razredne nastave Marina Kordi i Jasminka Stošić.

Zajedno s učenicima izradile su čestitke na engleskom, slovačkom i hrvatskom jeziku predstavljajući posebnosti miljevačkog kraja i OŠ Vladimira Nazora, Nova Bukovica. Čestitke su uspješno poslane u Englesku, Grčku, Poljsku i Francusku.

Dokaz  da je projekt uspješno proveden našao se i u našem poštanskom sandučiću jer smo primili čestitke iz dviju grčkih i dviju engleskih škola, te iz Poljske. Naši učenici su ih s radošću proučavali i bili su oduševljeni što su stupili u kontakt s učenici iz zemalja nama toliko udaljenih.

No uz učenike, učitelji škole su također bili zaintrigirani projektom, a najljepše trenutke oduševljenih učenika zabilježili smo fotoaparatom.