Gudački koncert u Novoj Bukovici

Autor: Lareta Žubrinić, 8. 10. 2015.

Na dan otvaranja Festivala Milka Kelemena u srijedu, 7. listopada 2015. u Novoj Bukovici, u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije s početkom u 18 sati imali smo čast ugostiti Gudački kvartet Rucner.

Gudački kvartet Rucner utemeljili su 1998. godine bračni par Snježana i Dragan Rucner.  Nastavljajući zagrebačku tradiciju komornog muziciranja njegovanjem klasičnog i suvremenog međunarodnog repertoara kao i proizvođenjem djela suvremenih hrvatskih autora, Gudački kvartet Rucner čini i repertoarni iskorak prema glazbi drugih žanrova.

U dosadašnjem djelovanju Kvartet Rucner muzicirao je u Zagrebu, u mnogim gradovima Hrvatske, na najvažnijim hrvatskim festivalima – nastupili su između ostalog na Muzičkom biennalu Zagreb 2001., 2003., 2007. i 2009., te na Dubrovačkim ljetnim igrama - a turneje su ga vodile i u Bosnu i Hercegovinu, Italiju, Sloveniju, Austriju, Egipat, Poljsku, Srbiju, Njemačku, Englesku, Kinu, Švicarsku, Španjolsku, Francusku, Grčku, Izrael i Australiju.

Kvartet Rucner čine članovi bračni par Rucner Dragan koji svira violu i Snježana koja svira violončelo, Ivana Penić Defar svira violinu, Ana Paula Knapić Franković isto violinu. Dana 7.10.2015 u Crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Novoj Bukovici, pred lijepim brojem publike svirali su zanimljive skladbe koje su u sebi imale i folklorne elemente koje su se posebno svima svidjele. Nadamo se da će još koji put doći u naše mjesto kako bismo mogli i dalje uživati u njihovom lijepom muziciranju.

Izvor: Antonija Barbara Brzica, učenica 8.r., Novinarska družina