Dječji tjedan - zlata vrijedan

Autor: Jasminka Stošić, 11. 10. 2015.

Početak ovogodišnjeg Dječjeg tjedna (5.- 11. 10.) „sudario“ se u kalendaru sa Svjetskim danom učitelja (5. listopada) pa je to bio i više no dobar razlog za dvostruko slavlje u PŠ Miljevci već na samom startu protekle radne sedmice.

Nastava je stoga prošlog ponedjeljka počela malim iznenađenjem koje miljevačke učenike nije dočekalo na njihovim radnim mjestima, već su se odmah u jutarnjim satima dali u kratku, ali uzbudljivu potragu za „skrivenim blagom“.

Potom su uslijedile informacije:

- ŠTO obilježavamo?

- TKO obilježava Dječji tjedan?

- GDJE se sve obilježava tjedan posvećen upravo djeci?

- ZAŠTO je važno obilježavanje Dječjeg tjedna?

Nakon što im je pružena mogućnost za iznošenje osobnih ideja i prijedloga o načinima obilježavanja Dječjeg tjedna, svatko je od njih preuzeo dogovorene zadatke i vesele aktivnosti su ih ubrzo zaokupile: crtanje na asfaltu, pjevanje omiljene pjesme, igre po izboru učenika, ..., a naposlijetku još i slatki zalogajčići!

Pa znate li ikoga tko bi poželio prespavati ovakav jedan „tjedan zlata vrijedan“?!

(Našim razrednim ježićima također se svidio!)