Posljednje zbogom Paji Kanižaju - odraslom limaču

Autor: Eva Turza Mitrović, 5. 11. 2015.

Jučer je u 77. godini života preminuo naš istaknuti književnik i satiričar Pajo Kanižaj.

Pajo Kanižaj rođen je u Đelekvcu 22. srpnja 1939. godine. Većinu života proveo je u Zagrebu gdje se, nakon studija, bavio pisanjem poezije i proze za djecu i odrasle, uređivanjem časopisa "Paradoks" i "Žalac", a na Hrvatskoj radioteleviziji radio je na na humorističnim i dječjim emisijama. Dobitnik je nekoliko književnih nagrada, a neke njegove pjesme su uglazbljene i nagrađivane. Također je pisao tekstove za slikovnice, scenarije za kazališne predstave, crtane filmove, radio-drame... Njegova su djela uvrštena u obveznu lektiru za osnovnu školu.

Oprostit ćemo se od našeg velikog književnika njegovim stihovima:

ŽELJA

Obično trava,