Naša e-Škola na CUC 2015.

Autor: Ivana Škrobo, 28. 11. 2015.

Na CARNetovoj korisničkoj konferenciji CUC 2015.  pod nazivom "Nove-Škole" sudjelovale su predstavnice i naše škole

Pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreža – CARNet, u hotelu Valamar Lacroma u Dubrovniku održala se 17. CARNetova korisnička konferencija – CUC 2015. pod nazivom “Nove-Škole”, od 18. do 20. studenog.

CARNetova korisnička konferencija imala je pet glavnih tematskih cjelina: Razred bez granica, e-Svijet u nastavi, Internet oko nas, Upravljanje promjenama u e-Školama i Nestaje li privatnost u digitalnom dobu?, a bogat i poučan program sastavljen je od šest predavanja, 23 radionice, više od 30 recenziranih radova, 13 prezentacija sponzora i dva okrugla stola.

Ovoj su konferenciji nazočili i predstavnici pet škola s područja Virovitičko-podravske županije koje su prošle u pilot-projektu „e-Škole: uspostava digitalno zrelih škola“: Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, OŠ Vladimir Nazor Virovitica, OŠ Suhopolje, OŠ Eugena Kumičića Slatina, a našu su e-Školu predstavljale ravnateljica Lareta Žubrinić i učiteljica matematike Ivana Škrobo.

Kako bi se ostvarila svrha projekta e-Škole, potrebna je cjelovita informatizacija nastavnog i poslovnog procesa u školama kroz sljedeće aktivnosti: informatizacija poslovnih procesa u školama, sustavno uvođenje IKT-a u procese učenja i poučavanja, uključujući izradu digitalnih nastavnih sadržaja, metoda i alata, povezivanje škola na brzi i ultra-brzi Internet, izgradnja lokalnih žičnih i bežičnih mreža u školama, obrazovanje i podrška nastavnicima koji su ključni nosioci projekta.

Predstavljanje aktivnosti na tom projektu moglo se pratiti sva tri dana konferencije, a glavna prezentacija projekta e-Škole i potpisivanje ugovora sa školama uključenima u pilot projekt održalo se u četvrtak u prisutnosti ministra znanosti, obrazovanja i sporta prof.dr.sc. Vedrana Mornara.

Izvor: Ivana Đurasek, učiteljica matematike (tekst), Lareta Žubrinić, ravnateljica (foto), facebook CUC 2015. (foto)

« Svibanj 2017 »