Edukacija o recikliranju plastike

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 8. 12. 2015.

Učenici 5. razreda proteklog su tjedna imali edukaciju  pod nazivom "Plastično je fantastično".

Edukaciju je u četvrtak 3.prosinca održao  djelatnik Flore iz Virovitice Tomislav Uzel.

Između ostalog, naučili smo kako se recikliraju boce i kako ih sve možemo iskoristiti. Na primjer, vrh plastične boce se odreže, kroz taj dio provuče se vrećica za zamrzavanje, zatim se vrećicom prekrije dio od čepa i zatvori se vrećica. Bilo je zanimljivo.

Gospodin Uzel nam je prikazao  radionicu gdje se recikliraju boce. Jedna žena je napravila mali bicikl od novina, a također je i napravila cvijet od ljepljivih malih papirića, što je bilo zanimljivo i vrlo lijepo.

Nakon predavanja imali smo i natjecanje u pisanju najboljeg slogana na ovu temu. Pobjednica je bila Dorotea Dolovski, a kao nagradu dobila je usb stick. Bilo je ovo vrlo zanimljivo i poučno predavanje.

„Plastično je fantastično“ je projekt  VIDRE- Agencije za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije, namijenjen  učenicima petih razreda VPŽ, vrijedan 89.000 kuna,  odobren uz neposredno sufinanciranje od strane Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Izvor: Ivona Pipek, učenica 5.r. , Novinarska družina Cvrčak

« Travanj 2017 »