20 dana dobrote - eTwinning projekt

Autor: Nadin Cuca, 20. 12. 2015.

Početkom prosinca učenici PŠ Miljevci zajedno s učiteljicama Majom Kandžerom, Jasminkom Stošić, Marinom Kordi i Nadin Cuca uključili su se u novi eTwinning projekt "20 dana dobrote". Cilj projekta je probuditi u učenicima ljubav i dobrotu, te osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaja solidarnosti prema onima kojima je to potrebno i koji su usamljeni u dane Adventa.

Na satu engleskog jezika učenici PŠ Miljevci izrađivali su"Abecedu dobrote" -  "Alphabet of Goodness" kako bi ukrasili tematski pano "lijepe riječi vode k sreći". Cilj aktivnosti bio je naslikati slova abecede, zatim uz slovo izabrati pozitivnu ljudsku osobinu te ju zapisati na engleskom jeziku.

Učenici su s velikom zainteresiranošću crtali slova te sudjelovali u izboru pozitivnih osobina poistovjećujući se s nekima od njih. S obzirom da PŠ Miljevci pohađa malen broj učenika, učiteljica engleskog jezika Nadin Cuca uključila je nekoliko učenika iz OŠ Josipa Kozarca Slatina, PŠ Novi Senkovac te PŠ Četekovci kako bi i oni naslikali koje slovo te se pridružili u odabiru pozitivnih osobina koje cijene jedni kod drugih.

Kad su slova bila gotova, našli smo za njih posebno mjesto te ih zalijepili u božićnom stilu pokušavajući napraviti oblik božićnog drvca. Jesmo li uspjeli, prosudite sami prema fotografijama.

Uz "Abecedu dobrote" miljevački učenici su se uključili u darivanje. Djeci je zadatak bio donijeti svoje igrače kako bismo ih mogli darovati u Lipik Domu za djecu i mlađe punoljetne osobe. Učenici su se nesebično odazvali  i toj akciji. Donijeli su igračke koje će se u ponedjeljak pakirati kako bi stigle na pravu adresu u pravo vrijeme te spomenutoj djeci uljepšali te najljepše dane u godini, božićne blagdane.

« Srpanj 2017 »