Dan smijeha učinio veselijim i zabavnijim prvi dan drugog polugodišta.

Autor: Marija Peček, 12. 1. 2016.

Povodom Svjetskog dana smijeha u trećem razredu protegnuo se Integrirani dan nasmiješenog lica.

Početak nastave pod Satom razrednika učenici su u informatičkoj učionici pogledali kratak insert iz filma  Charlija Chaplina čiji bezvremenski humor nije mogao ne izmamiti dječji osmijeh.

Slijedila je prezentacija  koja je učenike obradovala i poučila o važnosti zašto je potrebno smijati se, koliku moć ima smijeh, smijeh kao lijek, itd.

Razgovarajući o cilju današnjeg rada došli smo do spoznaje o potrebi razvijanja navike smijeha radi očuvanja zdravlja. Kako ne bismo samo pričali i smijali se, obradili smo zajedno tekst Prodavaonica smijeha, glumeći i oponašajući razne vrste smjehova i time ukazali na brojne psihofizičke dobrobiti smijanja.

Zamišljajući tu prodavaonicu, učenici su opisivali i vrste proizvoda “osmijeha“ koji se mogu tu kupiti.

Igra „Moj osmijeh kupi ti!“

Sat TZK -a radost na dječjem licu mami pri samom izgovoru ta tri slova. Tako da smo radost pojačali i nakon nekoliko glazbeno plesnih igara pozvali  4. razred koji nam se u našim plesnim igrama pridružio!

Matematika

Rješavajući zadatke zbrajanja i oduzimanja, uz malo manji osmijeh na licu:)  učenici su otkrili prekrasnu poruku! RADOSNO SRCE ULJEPŠAVA LICE!!heartsmiley

Hrvatski jezik započeli smo s radom na tekstu i ispisivanjem sada već odlično usvojenim imenicama i glagolima.

Zadatak koji slijedi veselio je učenike jer su trebali opisati jedan  šaljivi događaj koji se dogodio pod zimskim odmorom. Hihihi, svašta je ovdje bilo!

Nećemo Vam otkriti, već Vam dlanom mahnuti i poručiti: SMIJEŠAK, MOLIM!laugh