Kosa ljubavi

Autor: Lareta Žubrinić, 29. 1. 2016.

Crveni križ Slatina u suradnji sa osnovnim i srednjim školama slatinskog područja organizira akciju darivanja kose za djecu oboljelu od malignih bolesti. Akciji se priključuje i Udruga djece oboljelih i liječenih od malignih bolesti NAŠA NADA i  TZ grada Slatine.

Iza akcije 'Kosa ljubavi' koja budi veliki interes i odaziv širom Hrvatske stoje dvije mlade žene  Biljana Bjelajac Poznić i Marijana Čergar koje su  pokrenule skupljanje kose za izradu perika djeci oboljeloj od malignih i autoimunih bolesti, kao i odraslima.

Za osmijeh jednog bolesnog djeteta dovoljno je jako malo, samo ošišajte kosu i darujte je za izradu perika, 20-30 cm nije puno, a vama će kosa ionako ponovo narasti. Kosa treba biti svježe oprana, suha, svezana u rep ili pletenicu, može biti obojana, ali ne i lakirana.

Molimo sve dugokose djevojčice, djevojke, mladiće i gospođe sa slatinskog područja da pokažu svoju dobrotu i velikodušnost i uključe se u humanitarnu akciju KOSA LJUBAVI. Prema provedenim anketama već sada imamo sigurnih 40 donorica.

Akcija će se održati u holu i frizerskom praktikumu Srednje Industrijsko-obrtničke škole u Slatini u petak 12. veljače 2016. s početkom od 12,00 sati.  Zahvaljujemo ravnatelju škole prof. Mladenu Graovcu i voditeljici praktikuma Korneliji Zupčević na suradnji. U akciji će osim frizerskih pripravnica sudjelovati i profesionalni frizeri sa slatinskog područja.

Prijave za ovu akciju u  svim školama slatinskog područja i kod vaših frizera. Crveni križ Slatina organizirat će prijevoz donorica kose iz drugih mjesta.

Iskrena hvala svim sudionicima ove akcije!

Medijski pokrovitelji su Radio Slatina i web portali  slatina.net i virovitica.net.

« Srpanj 2017 »