Mjesec hrvatske knjige...

Autor: Administrator , 14. 11. 2011.

u 3. razredu posvećen je lektiri "Čudnovate zgode Šegrta Hlapića".

ŠTO 3. RAZRED MISLI O LEKTIRI

„ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA“

hrvatskog Andersena Ivane Brlić-Mažuranić?

Mladen Banović:

Meni se svidjelo kada je Hlapić gasio požar na Grginom sjeniku i mislim da je šegrt Hlapić hrabar. Mene je lektira naučila da moramo pomagati i da ne smijemo krasti!

Marta Juršik:

Ja mislim da je lektira Čudnovate zgode šegrta Hlapića lijepa i da je treba pročitati bilo koje dijete. Naučili smo da treba pomagati, da se ne smije krasti! To je lijepa knjiga za djecu.

Thomas Župan

Mene je lektira naučila da treba pomagati!

Lucija Podolski

Meni je lektira bila super! Volim čitati lektire, a pogotovo ih pisati!

Mihael Gabelić

Sviđa mi se kada je Gita pronašla roditelje!

Iris Penov

Meni se svidjelo kada je Hlapić pomagao drugima! Nije mi se svidjelo kada je majstor Mrkonja vikao na Hlapića.

Gabriel Fuljek

Ja sam iz ove knjige naučio da drugima treba pomagati. Meni je film bio bolji od knjige. Meni se svidjelo kada je Gita pronašla roditelje, a Hlapić se vratio kući. Hlapić je pomogao seljacima kada se zapalio sjenik. Mene je  još lektira naučila da ne kradem. Hlapić je bio dobar i hrabar šegrt, zato mi se svidio taj lik iz knjige Čudnovate zgode šegrta Hlapića.

Izvor: Marija Peček, učiteljica 3. razreda