Čaša mlijeka za zdravlje djeteta

Autor: Administrator , 7. 2. 2016.

Program mlijeka u školama je program Europske unije za opskrbu djece mlijekom i mliječnim proizvodima. Ovaj program uz program voća i povrća u školama dio je programa za poboljšanje dostupnosti hrane namijenjenih poboljšanju distribucije poljoprivrednih proizvoda i poboljšanju prehrambenih navika djece.

Program mlijeka u školama  "školsko mlijeko" nema samo prehrambeni već i edukativni karakter jer doprinosi razvitku svijesti o važnosti zdrave prehrane, a u njega se uključila i naša škola te se je njime   jednom tjedno osigurala šalica mlijeka za sve učenike od 1. do 4. razreda matične škole i područne škole u Miljevcima.

Ovaj je program, uz program voća i povrća u školi "Shema školskog voća i povrća", dio programa za poboljšanje dostupnosti hrane namijenjenih poboljšanju distribucije poljoprivrednih proizvoda i poboljšanju prehrambenih navika djece.

Uzdravlje! wink