Lijepa kosa je ukras glave, a dobro djelo ukras je duše

Autor: Lareta Žubrinić, 13. 2. 2016.

Učenice škole donirale kosu u humanitarnoj akciji Kosa ljubavi koja se jučer održala u holu slatinske srednje škole

Ravnatelj Gradskog društva Crvenog križa Slatina Vlatko Jelenčić poozvao je ve osnovne i srednje škole, kao i građane Slatine da se uključe u  humanitarnu akciju   Kosa ljubavi. U toj se akciji  u cijeloj  Hrvatskoj skuplja kosa za izradu perika namijenjenih djeci i odraslima oboljelim od malignih i autoimunih bolesti.

U Slatini se akcija  održala u petak u Industrijsko obrtničkoj školi, a  organizaciji su se pridružili Turistička zajednice grada Slatine i Udruga djece oboljele i liječene od malignih bolesti “Naša nada”.

“Kosu su donirali učenici osnovnih i srednjih škola iz Mikleuša, Čađavice, Nove Bukovice, Slatine i u najvećem broju iz Osnovne škole Voćin.

Osim mahom učenica škola kosu su donirale i brojne Slatinčanke. Prema riječima Vlatka Jelenčića akciji se odazvalo više od 150 donatorica čijim će uzorcima kose, uz već prije prikupljene uzorke koje su skupile slatinske frizerke koje su danas bile i glavne provoditeljice akcije, biti napravljeno približno 12 perika.“  (više pročitajte i pogledajte  na www.radioslatina.hr i www.slatina.net)

Za svoje humano djelo zahvalnicu je dobilo šest učenica i jedna učiteljica naše škole.

učiteljica Marina Kordi, učenice Elena Koleno, Ana Podboj, Ana Takač, Ivona Kojić, Leona Kordi i Maja Mary Šterl