Kurikularna reforma - objavljeni dokumenti

Autor: Darko Samardžić, 17. 2. 2016.

Prvih 20 dokumenata objavljeno je u utorak, 16. veljače 2016. godine i to dokumenti nacionalnih kurikuluma, područja kurikuluma, međupredmetnih tema te Okvir nacionalnog kurikuluma.

Kurikulum je osmišljen, sustavan i skladno uređen način reguliranja, planiranja, izvedbe i vrednovanja odgojno-obrazovnog procesa koji može biti određen na različitim razinama od cjelokupnog sustava odgoja i obrazovanja, preko određenih njegovih dijelova, odgojno-obrazovne ustanove do pojedinca.

U sklopu prve dionice Cjelovite kurikularne reforme izrađeni su prijedlozi kurikularnih dokumenata na razini pojedinih dijelova sustava odgoja i obrazovanja, područja kurikuluma, međupredmetnih tema i predmetnih kurikuluma.

Osim toga izrađen je krovni dokument Okvir nacionalnog kurikuluma i

Okviri za vrednovanje procesa i ishoda učenja,

za prilagodbu i poticanje iskustava učenja

te vrednovanja postignuća učenika s teškoćama i za

poticanje iskustava učenja te

vrednovanja postignuća darovitih učenika.

Sve dokumente pronađite klikom na gornju sličicu ili na stranicama http://www.kurikulum.hr/dokumenti/.