Objava preostala 32 kurikularna dokumenta

Autor: Administrator , 29. 2. 2016.

Objavom preostala 32 kurikularna dokumenta  službeno završava rad na prvoj dionici Cjelovite kurikularne reforme.

U toj je dionici zadatak preko 50 radnih skupina bio osmišljavanje i izrada prijedloga kurikularnih dokumenata na nacionalnoj razini, na razini kurikuluma područja, za međupredmetne teme i predmete, kao i tri okvira - Okvira za vrednovanje procesa i ishoda učenja, za prilagodbu i poticanje iskustava učenja te vrednovanja postignuća učenika s teškoćama te za poticanje iskustava učenja te vrednovanja postignuća darovitih učenika. Izrađen je i krovni kurikularni dokument - Okvir nacionalnog kurikuluma.

29 dokumenata predmetnih kurikuluma i 3 okvira  objavljeni su u 12.00h na web stranicama i putem društvenih kanala Cjelovite kurikularne reforme te na stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a svim dokumentima bit će moguće pristupiti na stranici www.kurikulum.hr i  www.kurikulum.hr/kurikularni-dokumenti.

Nakon objave prijedloga dokumenata uslijedit će stručna, a potom i javna rasprava.