Učimo o prošlosti naše Hrvatske

Autor: Kristina Pintarić, 8. 3. 2016.

Prema planu i programu nastavnoga predmeta Prirode i društva, učenici 4. razreda ove su godine počeli učiti povijest. Kroz cjelinu Iz prošlosti domovine Hrvatske učili su povijest od dolaska Hrvata na ove prostore pa sve do stvaranja Republike Hrvatske.

Dio koji je bio najzanimljiviji tiče se srednjega vijeka što se ujedno preklapa i s e-twinning projektom Let's revive legends - let's explore Europe, čiji su sudionici i naši četvrtaši.

Tako su naši učenici 4. razreda malo detaljnije istražili povijest od dolaska Hrvata na naše prostore te naše kneževe i kraljeve sve do kralja Zvonimira. Ovdje su se zaustavili jer nakon njega na prijestolje dolazi ugarski kralj.

Plan je bio podijeliti sadržaj rada na pet dijelova te izraditi plakate. Tako su naše teme bile: Dolazak Hrvata, Hrvati i nova domovina, Kralj Tomislav, Kralj Petar Krešimir IV. te Kralj Zvonimir.

Učenici su vrijedno radili na plakatima te su ih po završetku predstavili učenicima trećega razreda, također sudionicima našega e-twinning projekta.

Ovim putem učiteljica 4. razreda posebno pohvaljuje učenice Moniku Nikšić, Ivanu Habuš, Miu Orlić, Mateju Podolski i Anu Križetić za sav rad i trud uložen u izradu plakata. Naravno, podrška ostatka razreda nam je također vrlo značajna i zahvaljujemo im svima.

« Svibanj 2017 »