Radostan susret u miljevačkoj školi u znaku uskrsne tradicije i proljeća!

Autor: Jasminka Stošić, 18. 3. 2016.

U četvrtak, 17. ožujka u PŠ Miljevci održana je kreativna radionica u čast nadolazećeg blagdana Uskrsa. Eto, baš tim povodom, odmah po isteku velikog odmora, klupe u našim učionicama bile su u trenutku zatrpane šarenim kolaž- papirima, raznobojnim vrpcama i koncima, flomasterima, temperama i inim drugim likovnim pomagalima i potrepštinama!

Ubrzo su u vještim rukama naših gošći - mama i baka, nastale prave male dizajnerske rukotvorine uistinu vrijedne svačije pažnje pa su, poučeni dobrim primjerom i pokojim korisnim savjetom, miljevački učenici i sami prionuli poslu i svojom aktivnošću i idejama doprinijeli uspješnom ishodu i ove radionice.

Iz gnijezda punih šarenih pisanica, na radost miljevačkih mališana, provirile su iznenada zečje uši, a odrasli sudionici radionice prisjetili su se s veseljem uspomena, koje još iz vremena svoga djetinjstva povezuju s ovim lijepim i važnim proljetnim blagdanom.

Tako je, eto, proljeće, malo i prije no što mu je red „po kalendaru“, zavirilo u miljevačku školu i zagrijalo srca okupljenih mama, baka, učenika i učiteljica te nas, upravo u duhu Uskrsa, povezalo i na ovom međugeneracijskom susretu!

Naši mali uskrsni aranžmani bit će na Cvjetnicu, 20. ožujka izloženi pred Crkvom uznesenja Blažene Djevice Marije u Novoj Bukovici. Nadamo se da ćete među ponuđenima uspjeti odabrati i poneki za sebe ili svoje najdraže te time potpomoći rad naše tek osnovane Učeničke  zadruge “Bukvica“. Sredstva prikupljena ovim putem bit će upotrijebljena za pokretanje i provedbu drugih planiranih korisnih projekata i akcija.

Veseleći se nedjeljnom susretu s Vama učenici i djelatnici PŠ Miljevci žele Vam:

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

« Svibanj 2017 »