Oboji svijet šarenim bojama tolerancije

Autor: Administrator , 16. 11. 2011.

Povodom Međunarodnog dana tolerancije 16. studenoga

Tolerancija   je  poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi.

Tolerancija je harmonija u različitostima.

Biti tolerantan znači biti slobodan, čvrsto se držati svojih uvjerenja i prihvaćati da se i drugi drže svojih.

To znači prihvaćanje činjenice da ljudska bića, prirodno različita u svojim nastupima, situacijama, govoru, ponašanju i vrijednostima imaju pravo živjeti u miru i da budu kakvi jesu.

Forum za slobodu odgoja i ove godine obilježava Međunarodni dan tolerancije, 16. studenog 2011. kampanjom pod nazivom

Oboji svijet šarenim bojama tolerancije

koje je cilj podići svijest o važnosti tolerancije u svakodnevnom životu.

Kampanja se nastavlja do 10. prosinca – Međunarodnog dana ljudskih prava

Prijedlozi nastavnih jedinica o toleranciji

Suradnici i volonteri Foruma za slobodu odgoja pripremili su prijedloge nastavnih jedinica koje se mogu provesti u školama. Nastavne jedinice sadrže opis aktivnosti za nastavnike, kao i radne listove za učenike koji se mogu fotokopirati kao podloga za rad.

U našoj školi u prvim i drugim razredima matične i područne škole, kao  i u sedmom razredu obojat ćemo svijet šarenim bojama tolerancije pod satom razrednika.

Prijedlog nastavnih jedinica možete preuzeti na www.zbornica.com ili http://www.fso.hr/projekti-u-tijeku/tolerancija .

Izvor: www.zbornica.hr