Nagrađen literarni rad naše Elene

Autor: Lareta Žubrinić, 22. 3. 2016.

Na svečanoj sjednici Hrvatskih voda Elena Koleno primila priznanje za najbolju pjesmu

Na ovogodišnjem natječaju Hrvatskih voda „Najmlađi za vode Hrvatske 2015.-2016.“, na koji su se prijavile 143 osnovne škole diljem Hrvatske s ukupno 204 prijavljena rada u raznim kategorijama,  nagradu za najbolju pjesmu osvojila je Elena Koleno, učenica 6.razreda OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica.

Cilj natječaja je usmjeren na edukaciju učenika koji će raznim projektima i aktivnostima dodatno obogatili znanje i razumijevanje važnosti utjecaja čovjeka na okoliš i prirodu.

Za svoj rad „Mokre pitalice“ Elena je u Zagrebu na svečanoj sjednici povodom obilježavanja 140 godina djelovanja Hrvatskih voda i Svjetskog dana voda 22. ožujka primila priznanje od strane generalnog direktora Hrvatskih voda Ivice Plišića te je nagrađena   bogatim istraživačkim i edukativnim kompletom.

Svi radovi, među kojima i Elenin, bit će predstavljeni u izložbenom prostoru zgrade Hrvatskih voda u Zagrebu od ožujka do svibnja 2016. godine.