Pozdrav proljeću

Autor: Lareta Žubrinić, 25. 4. 2016.

Integrirani nastavni dan - čestitka Zemlji za rođendan

Kao rođendansku  čestitku našoj planeti Zemlji, 22. travnja 2016. učenici od prvog do četvrtog razreda matične škole sa svojim su se učiteljicama uputili  u šetnju izvan školskog dvorišta i prepustili se  zagrljaju prirode. Taj dan proveli smo  u zelenom naručju našeg mjesta.

Osviješteni o važnosti čuvanja okoliša, šuma i voda razveselili smo se spoznavši da i naši mještani brinu o čistoći šume!

Integrirani dan proveli smo pozdravljajući proljeće, čitajući tekstove o proljeću,  planeti Zemlji, buđenju prirode,  životu u šumi, livadi, njivi i o životu u našoj zelenoj i čistoj Novoj Bukovici.

Na satu tjelesne i zdravstvene kulture radosno je bilo i trčanje i navijanje!  Sat prirode i društva nezaobilazan je sat ponavljanja  kada toliko naučenog možemo pronaći oko sebe i drugima pokazati.

Sat razrednika obilježen je prigodnim temama iako smo se za taj rođendan pripremali kroz ovih nekoliko dana.

Onaj koji voli svoje mjesto
i čuva okoliš oko sebe,
onaj koji želi živjeti i radovati se
taj zna cijeniti planet na kojem živi.

S nama neka kliče:
SRETAN TI ROĐENDAN, ZEMLJO!

Izvor: Marija Peček, učiteljica 3.r. (tekst i foto), Kristina Pintarić, učiteljica 4.r. (foto)

« Svibanj 2017 »