Još jedna uspješna "Sv. Cecilija"

Autor: Administrator , 24. 11. 2011.

U našoj je školi 22. studenoga u utorak održana glazbena svečanost kojom se ponosimo već nekoliko godina,  koncert povodom blagdana Sv. Cecilije. Sudjelovali su mnogi naši učenici iz matične i područne škole, od onih najmanjih do onih najvećih.

Kako to ne bio samo običan koncert na kojemu  biste samo pljeskali i slušali, naši učitelji su se dosjetili da malo i mi budemo „Supertalent“ pa smo imali žiri sačinjen od tri  dame: učiteljice Sabina, učiteljice Božica i učiteljice Ivana. Njih tri budnim su okom pratile  brojne kandidate.

(Publika je bila mnogobrojna)

Prvi su probijali led naši trećaši. Oni su u recitalu,  koji je osmislila njihova učiteljica Marija Peček, govorili o životu Sv. Cecilije i zapjevali nam jednu pjesmicu za dobrodošlicu.

(Irena Marušić, 5. r., izvela je pjesmu "Gdje Dunav ljubi nebo")

Nastupilo je zatim 25 izvođača uz glazbenu podršku učitelja glazbene kulture Dražena Kovačevića. Bilo je doista odličnih pjevača i pjevačica,  ali i glazbenika (ujedno i učenika Osnovne glazbene škole Slatina) što nam je potvrdio i naš cijenjeni žiri koji je  poslije svake točke komentirao nastup.

Koncert je u pjesmi i glazbi  prolazio brzo, a  na kraju žiri se povukao iza pozornice, a na pozornicu su nam došle mlade nade Bukovice, nedavno osnovan mješoviti zbor, kako smo ih u šali nazvali, „Bukovačke zvjezdice.“ Gosti su na otpjevali par starih bukovačkih pjesama,  a onda je došao onaj trenutak koji smo svi jedva čekali…trenutak kada treba odlučiti tko je bio najbolji pjevač ili pjevačica!

(Domagoj Knapić, 4. r., oduševio je "Motorima")

Žiri je krenuo s nagradom za  treće mjesto i to je zauzela Tereza Takač iz 6. razreda koja nam je svirala na sintisajzeru, drugo mjesto nam je zauzela učenica drugoga razreda Ivona Kojić.

Prvo mjesto su zauzeli oni najbolji, u tome smo se svi složili, a to su Anamarija Vuković iz 7. razreda  i Domagoj Krpan iz 8. razreda s pjesmom „Prava ljubav“. Na kraju su nam  pobjednici još jednom otpjevali pjesmu, a onda smo nažalost morali ići kući.

(Pobjednici Anamarija i Domagoj!)

Znam da će vama, kao i meni, ova divna večer provedena u glazbi ostati u sjećanju. I nemojte zaboraviti: „Bog te poštuje ako radiš, ali voli te ako pjevaš!“

Raspjevani bukovački mališani

na slatina.net