Prva božićna radionica

Autor: Administrator , 1. 12. 2011.

Baka Marija bila je gošća  u 4. razredu

Bliži se vrijeme blagdana i svi željno iščekujemo rođenje maloga Isusa. Kako svoje duše pripremamo za taj radostan događaj, uređujemo i prostor u kojem boravimo, što nama djeci pričinja posebno veselje.

Svjetiljke, šarene kuglice, borove grančice i još mnoštvo šarenih ukrasa i ove će godine zasjati u našim domovima.

Nama đacima škola je drugi dom pa ju sa istim žarom svake godine nastojimo što ljepše pripremiti za nadolazeće blagdane.

I ovaj put, već tradicionalno, u tome nam je pomogla moja baka Marija Milošević.

Ona je čarobnjak čije ruke naprave sve što joj mašta zamisli, a mene često razveseli svojim crtežima i rukotvorinama.

Moj je razred i moja učiteljica Terezija Vencl oduševljen mojom bakom koja nam je poklonila prekrasan adventski vijenac, naučila nas izrađivati božićne anđele i kititi i božićno drvce sa darovima prirode, pa sam ju kroz nekoliko pitanja zamolio da nam otkrije tajne svoga lijepog hobija:

• BAKO MARIJA, TKO TE NAUČIO PRAVITI OVAKO LIJEPE UKRASE?

Ukrase sam se naučila praviti sama.

• KOLIKO TI JE BILO GODINA KADA SI NAPRAVILA SVOJ PRVI RAD?

Oduvijek sam voljela nešto izrađivati, ali sada imam dosta slobodnog vremena da napravim nešto lijepo.

• GDJE NALAZIŠ MATERIJALE KOJE KORISTIŠ U RADU?

Materijale pronalazim uglavnom u prirodi.

• ŠTO MISLIŠ, IMA LI MEĐU NAMA TALENATA?

Ja vjerujem da se u svakom djetetu krije umjetnička duša.

• JE LI TI BILO LIJEPO U NAŠEM RAZREDU I HOĆEŠ LI NAM OPET DOĆI U GOSTE?

Rado ću se odazvati svakom vašem pozivu jer uživam raditi s vama.

Izvor: Fran Fuljek, 4. razred