Dolazak sv. Nikole

Autor: Administrator , 2. 12. 2011.

U iščekivanju sv. Nikole

Sveti Nikola je u utorak 6. prosinca

vlakom došao  u Novu Bukovicu u pratnji Krampusa!

Nikolina Đekić, Mate Dorčak, Željko Nikić, Zlatko Erdec i Ivan Kolembus, učenici 3. razreda u PŠ Miljevci, po svojoj su učiteljici Jasminki Stošić, sv. Nikoli poslali pisma i svoje želje.(tekst)

Učenici prvoga razreda sa svojom su učiteljicom Marijom Vencl ukrasili svoj razred, ali i otvorili srca kako bi što ljepše dočekali sv. Nikolu.

Dragi sveti Nikola!

Ja ti želim sve najbolje na putu i da ti se ne dogodi neka nezgoda, da sretno dođeš k nama i da nam doneseš darove.  Djeci koja su zločesta, umjesto dara donesi šibu i stavi ju kraj njihove čizmice! Ja bih od tebe željela dobiti bilo što i da svoj djeci podijeliš darove. To će ih razveseliti!  Sretan ti put!

Voli te Nikolina

U kočiji svetog Nikole

Ja sam se u noći, 6. prosinca vozila u kočiji sa svetim Nikolom i bilo nam je lijepo. S nama je bio i Krampus. On je također obavljao svoj posao-zločestima je dijelio šibe, a sveti Nikola darove.

Svatko je dobio po slatkiš i igračku. Bilo je više dobre nego zločeste djece.

Dragi sveti Nikola!

Ja bih da siromašnima doneseš poklone-što god hoće! Bit će sretni!

Sveti Nikola, ja bih htio da mi doneseš Playstation 3.

Sveti Nikola, neka ti zdravlje bude na pomoći!

Pozdravlja te tvoj Željko!

Dragi sveti Nikola!

Ja bih da pokloniš mome prijatelju Sandru auto na daljinsko upravljanje. Sandro bi se, siguran sam, jako obradovao.

Sveti Nikola, ja bih želio da mi doneseš bagija. I još nešto! Želio bih da mi još doneseš i vozačko odijelo za bagija!

Sveti Nikola, želim ti da dugo živiš i da budeš zdrav!

Voli te Mate!

Dragi sveti Nikola!

Ja želim da svi imaju dobre ocjene i da budu dobri i zdravi. I još nešto!

Želim da budeš dobar sveti Nikola i da mi doneseš kopačke kakve ima i Ronaldo.

Volio bih da se i druga djeca raduju i vesele poklonima.

Tebi želim da budeš živ i zdrav.

Voli te tvoj  Zlatko!

Dragi sveti Nikola!

Ja želim da dođeš sretno i da ti se putem ne desi neka nezgoda.

Donesi svakom dar, a onima zločestima donesi šibu i neki dar, ali im napiši da se trebaju popraviti.

Dragi sveti Nikola, jedva čekam da dođeš i da nam svima doneseš darove. Meni donesi što god hoćeš!

Unaprijed ti hvala!

Voli te tvoj Ivan!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica 3. r. PŠ Miljevci, Marija Vencl, učiteljica 1. r.