Edukacija o zaštiti i spašavanju

Autor: Lareta Žubrinić, 22. 9. 2016.

Djeca predškolskog i školskog uzrasta, kao najosjetljiviji dio populacije, mogu se naći u situacijama kada su prinuđena pomoći sebi ili osobama oko sebe, stoga  je edukacija djece u području zaštite i spašavanja prijeko potrebna. Jučer je u našoj školi upravo za mlađe učenike održana edukacija s tematikom zaštite i spašavanja.

Predstavnici Državne uprave za zaštitu i spašavanje (DUZS) Područne službe Virovitica jučer su u našoj školi upoznali učenike razredne nastave  s postupcima i načinom ponašanja, a s ciljem poboljšanja sposobnosti djece za reagiranje,  u slučaju nastanka prirodnih i drugih civilizacijskih nesreća.

Naši gosti gospodin Željko i Dražen iz DUZS te gošće gospođa Biserka iz Hitne pomoći, kao i gospođica Marika ispred Hrvatske gorske službe spašavanja održali su teorijski i praktični/pokazni dio u kojem se  se djeca upoznala s načinom ponašanja i s ciljem smanjenja mogućnosti za izazivanje požara te načina ponašanja ako u stanu, školi ili predškolskoj ustanovi dođe do nastanka požara.

Isto tako, djeca su se  upoznala s postupcima i aktivnostima te načinom ponašanja ako dođe do nastanka poplave, potresa ili nekog drugog neželjenog događaja u kojima se mogu naći tijekom svakodnevnog života.

Istaknuta je važnost poznavanja  brojeva žurnih službi uz objašnjenje načina postupanja i pravilnog postupka pri pozivanju jedinstvenog broja za žurne situacije 112.

Svi su učenici dobili   prigodni didaktički materijal, “bojanku”, “enigmatiku” i raspored sati za djecu školskog uzrasta kao i CD s prezentacijom edukacije djece u području zaštite i spašavanja.

Više fotografija pogledajte u kutku Fotogled

Izvor: Dragana Matić, učiteljica 1. razreda ( foto)

« Kolovoz 2017 »